Акрополь

Узнать стоимость написания работы

Украина

Ноябрь 2004 г.

Афінський Акрополь почав забудовуватись ще у 2 тисячолітті до н.е. під час греко-персидських війн (480-479) роки до н.е.) він був повністю зруйнований, пізніше під керуванням скульптора і архітектора Фідія почалось його відновлення і реконструкція. Акрополь відносять до таких місць, по які говорять що вони бездоганні і неповторні. Але не питайте чому. Ніхто вам не зможе відповісти. Його можна виміряти, можна навіть перерахувати навіть усі його камені. Стіни Акрополя круті і обривисті Акрополь – великий подовгуватий горб, що возвеличується над містом і храмами що його вінчають, присвяченими покровительниці міста Афіні – богині мудрості и праці. Як всяка справжня архітектура, комплекс Акрополя органічно пов’язаний з навколишнім ландшафтом. Єгипетські піраміди добрі тим, що вони у пустелі. Афінський Акрополь прекрасний у співвідношенні з простором Середземного моря і блакитними силуетами архіпелагу.

Побудований заново в епоху Перікла, тобто вже після закінчення греко-перських війн, Акрополь був і святилищем і укріпленням, і загальним центром; тут зберігалась державна казна, поміщалась бібліотека і картинна галерея.

На свято в честь Афіни (так звані Великі Панафінеї) після кінних і гімнастичних змагань, після змагань співаків і музикантів наступав самий величний момент – всенародний похід на Акрополь.

Йшли вершники на конях, шли воїни в латах, молоді атлети.

Дівчата і юнаки вели жертовних тварин, везли з собою модель священного панафінейського корабля прикріпленим до його щогли розкішний пеплосом – покривало що призначався в дар Афіні. Свято закінчувалось загальним святом на Акрополі.

 Чотири великих творів стоять і понині там на горбі зі скелястими схилами. Широка зигзагоподібна дорога веде від підніжжя гори до єдиного входу. Це Пропілеї монументальні ворота з колонами в доричному стилі з широкими сходами. Їх спорудив архітектор Мнесікл у 437-432 роках до н.е. Але перш ніж зайти у ці величні ворота, кожен поневолі оглядається в право. Там, на високому п’єдесталі бастіону, що колись охороняв вхід у Акрополь, велечіє храм богині перемоги Ніки Аптерос, – Безкрилій Перемозі, що прикрашена іонічними колонами. (Ніка – крилата діва ототожнює перемогу, - рахувалась одним з атрибутів Афіни; тут афіняни побажали зобразити її безкрилою, щоб вона не змогла полетіти з міста). Це справа рук архітектора Каллікрата (друга половина 5 ст. до н.е.). Храм – легкий, повітряний, надзвичайно прекрасний – виділяється своєю білизною на синьому фоні неба. Храм Ніке стоїть на виступі скали. Він ледь повернутий в сторону Пропілей і грає роль маяка для процесій, огинаючих скелю.

Пройшовши через Пропілеї, процесія опинялась на великій площі, тут перед нею возвеличувалась восьмиметрова статую Афіни-Войовниці з бронзи, відлита скульптором Фідієм. Вона була центром всього ансамблю, блиск її списа, відбивали сонячні промені, виднілися здалеку з моря і це був першим привітним сигналом кораблям, що наближався до афінського порту. В середині, справа, ті, що заходили на площу бачили Парфенон.

Парфенон – головна і сама більша споруда Акрополя присвячена Афіні Парфенос – Афіні Діві. Історія зберегла імена цих зодчих – Іктин і Каллікрат, вони збудували Парфенон в 447-438 р. до н.е. Весь з світлого мармуру, в оточенні сорока шести дорійських колон, Парфенон дійсно являється втіленням незайманої чистоти і строгості. Від Пропілей він видний з кута, так що зразу сприймається не фасадне, а як об’ємне пластичне ціле; видно дві його сторони – коротка, увінчана фронтоном з скульптурами що зображували спор Посейдона і Афіни, і довга, що йшла по діагоналі, що манила глядачів до східного входу в храм, де знаходився вівтар Афіни. Процесія рухалась вздовж довгої стіни Парфенона і скрізь його колонаду бачила таку ж процесію на рельєфі фризу, там також скакали вершники, йшли дівчата, що несли дари. Цей фриз, як і фронтони і статуї, як всі скульптурні прикраси Акрополя виконувався по задуму Фідія ним самим і його учнями. Північний портик Ерехтейона вів у святилище Афіни, де зберігалася священна статуя богині, що ніби то впала з неба. Двері з святилища відкривалося в маленький дворик, де росло єдине у всьому Акрополі священне оливкове дерево, яке піднялося, коли Афіна доторкнулась в цьому місці своїм списом Через східний портик можна було попасти в святилище Посейдона, де він ударив по скелі своїм тризубцем, залишивши борозни з дзюрчачою водою. Тут же знаходилося святилище Ерехтея, що шанували нарівні з Посейдоном. Центральна частина храма – прямокутне приміщення ( 4,1 на 13,1метрів). У храмі також знаходилась могила і святилище першого легендарного царя Аттіки Кекропа.

Наближуючись до головного святилища, колона глядачів проходила навкруг Ерехтейона – другого храму що стоїть ближче до північного схилу вершини. Ерехтейон будувався пізніше, вже в останній чверті 5 століття до н.е., але згідно з загальним задумом і плануванням. По контрасту з простим і строгим Парфеноном Ерехтейон виглядає майже дивним. Кожний з чотирьох його фасадів оформлений по різному. На західному фасаді шість тонких, струнких іонічних півколом що стоять на високому цоколі. Північний портик видається вперед, що видно в профіль одночасно з західним. Його колони стоять на високому цоколі. разом з західним, що стоять прямо на землі. Довга південна стіна храму, гладенька складена з маленьких квадратів служить фоном для маленького зсунутого до заходу, портика каріатид, де роль колон виконують жіночі фігури. Східний фасад – портик звичайного типу з колонами на трьохступінчатому постаменті. Таким чином, різні типи рішення іонійського портика об’єднувались в Ерехтейоні в дуже своєобразне ціле. По мірі обходу учасники бачили Ерехтейон в різних аспектах. То вони бачили чіткі обертання колон на фоні неба, то колони ніби входили в стіну що перетворювались на жінок, то на місці сквозних колонад виникала спокійна гладь стіни, яка вела до нової ритмічно розділеній колонами композиції східного входу.

На північній стороні Ерехтейона – прославлений портик каріатид: на краю стіни висічено з мармуру шість дів що підтримують перекриття. Деякі вчені думають, що портик служив трибуною почесним громадянам чи тут збирались жерці для релігійних церемоній. Але точне призначення портика до сих пір неясне, бо ”портик” означає перед дверима, а в даному випадку портик не мав дверей і звідси не можна потрапити в середину храму.

Апофеозом всього походу було вступ на головний вівтар Афіни над східним входом в Парфенон, де скульптурна група фронтону зображувала народження Афіни з голови Зевса. Ця сцена трактована Фідієм як грандіозна космічна подія; це спостерігають божества сонця і ночі і богині долі. Гарна група мойр добре збереглась, але голови відбиті. Всі фігури були вирішені як круглі статуї, хоча і розміщувались на плоскому фоні фронтону.

Відкривались двері, східного входу що сонячне світло що проникало у півтьму храму, освічувало велику статую Афіни Парфенос, зроблену з слонової кістки і золота, - шедевр Фідія. Афіна опиралась на круглий щит, покритий рельєфами, що зображували боротьбу греків з амазонками. Одному з воїнів Фідій придав схожість з Періклом, а в другому закарбував себе.

Загальний ансамбль Акрополя – приклад грецького класичного мистецтва. В ньому, як у закінченій моделі виражені його головні риси. Саме планування Акрополя на перший погляд майже не примхливе. Митці уникали фронтальності, симетрії, паралельності. Але в цьому вільному живописному плануванні все продумано, проста симетричність замінена більш складними принципами ритму і рівноваги. Насправді праворуч від Пропілей – мініатюрний храм бесідка Нікі-Аптерос, ліворуч – приземкуватий масивний і набагато більше по розмірам приміщення Пінакотекі. Здавалось де ж тут рівновага? Зворотне розміщення: праворуч – величний Парфенон, ліворуч – не великий і вишуканий Ерехтейон. Так дві сторони ансамблю в кінцевому рахунку врівноважуються і вводиться перехресний ритм: Ерехтейон співзвучний храму Ніки, а Парфенон – споруді Пінакотекі.

Для подготовки данной работы были использованы материалы с сайта http://www.referat.ru/

Другие материалы

 • Древняя Греция. Акрополь. Скульптура: Фидий, Поликлет, Мирон
 • ... Афины или восстановить, хотя бы мысленно, ее облик. Однако все эти по­пытки остаются спорными. 2.5. Памятники на Акрополе. В 5 веке до н.э. великие скульпторы Мирон, Фидий и Поликлет, каждый по - своему, обновили искусство скульптуры и приблизили его к реальности. Молодые обнажённые атлеты ...

 • Особенности архитектуры древней Греции. Ансамбль Афинского Акрополя
 • ... и гимнасии. Эпоха архаики примечательна тем, что именно в этот период была создана ордерная система, о которой говорилось выше. 2.3 Ансамбль Афинского акрополя Достичь индивидуальности каждого здания греческим зодчим помогала ордерная система. Греческие зодчие разных стран, изменяя размеры ...

 • Афинский Акрополь, Парфенон
 • ... древнегреческой архитектуры и одним из самых выдающихся памятников мирового искусства [7]. Парфенон, расположенный в Акрополе, является символом Греции. Это одна из наиболее совершенных построек Древнего Мира. В 1987 году Афинский Акрополь был включения в Список всемирного наследия ЮНЕСКО. Помимо ...

 • Парфенон в Древней Греции и храм Гефеста
 • ... изучены, отреставрированы и укреплены. Агора стала музеем под открытым небом. Основные памятники агоры — храм Гефеста и Стоя Аттала. Храм Гефеста стоит на границе района, где жили кузнецы и гончары. Это современник Парфенона и расцвета афинской цивилизации, лучший по сохранности древнегреческий ...

 • Искусство высокой классики (450 - 410 гг. до н.э.)
 • ... Фидия и его сотоварищей по украшению Акрополя свой важный и значительный вариант искусства высокой классики, то иначе сложилась судьба его творческого наследия. В конце 5 в. до н.э., в годы Пелопоннесских войн, продолжатели Поликлета вступили в прямую борьбу с реалистической традицией фидиевской ...

 • Античная скульптура
 • ... образ еще более ясным, понятным и близким. И вот эту окраску утратила полностью чуть ли не вся дошедшая до нас античная скульптура. Греческое искусство конца VI и начала V в. до н. э. остается, по существу, архаическим. Даже величественный дорический храм Посейдона в Пестуме, со своей хорошо ...

 • Отдых в Греции
 • ... вплоть до окончания 1 мировой войны, когда отходит Италия. И только после II мировой войны - в марте 1948 года - включается в состав Греции. Отдых   Многочисленные курортные комплексы Родоса предлагают прекрасный сервис и все необходимое для занятий водными видами спорта и теннисом. ...

 • Искусство Древней Греции
 • ... впоследст­вии утраченное и как бы наново открытое лишь почти через два тысячелетия — в эпоху Возрождения: искусство све­тотени. Древние авторы приписывают овладение этим искусством Аполлодору Афинскому. Он первый включил в свою палитру полутона, за что и получил прозвище Скиаграфа, т. е. Тенеписца ...

 • Парфенон
 • ... богине Афине знатные девушки города. Другие девушки высоко поднимали над головой священные сосуды для жертвоприношений. Постепенно шествие приближалось к Парфенону. Вход в храм был сделан не со стороны Пропилей, а с другой, словно для того, чтобы каждый сначала обошел, осмотрел и оценил красоту всех ...

 • Художественная культура и познавательный туризм Греции
 • ... кайзер посчитал за счастье приобрести Ахиллион в 1907 году. Среди разбросанных по земле статуй только одна, как считают эксперты, имеет возможное художественное значение. Это "Умирающий Ахиллес", произведение немецкого скульптора Эрнста Хертера. Скромный музей Ахиллиона состоит из капеллы ...

 • Архитектура Древней Греции (V в.до н. Э.)
 • ... наружных портиков, но и во внутренних объемах зданий, в интерьерах. Исключительное значение для последующего развития мировой архитектуры имеют принципы архитектурно-планировочных решений Греции, выраженные наиболее полно в ансамблях. Так, в ансамбле Афинского акрополя асимметрия сочетается с ...

Каталог учебных материалов

Свежие работы в разделе

Наша кнопка

Разместить ссылку на наш сайт можно воспользовавшись следующим кодом:

Контакты

Если у вас возникли какие либо вопросы, обращайтесь на email администратора: admin@kazreferat.info